Pielgrzymka do Izraela i Jordanii

Pielgrzymka do Izraela i Jordanii

Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę do Izraela I Jordanii.

Betlejem – Jerozolima – Góra Oliwna – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Tabga – Tyberiada – Galilea – Kafarnaum – Góra Błogosławieństw – Amman – Madaba – Góra Nebo – Petra – Jerycho – Betlejem – Jerozolima – Morze Martwe 

TERMIN:  15.02.2023 – 22.02.2023

CENA:  5.270 zł

Cena zawiera:
 • przejazd na lotnisko do Berlina i z Berlina
 • przelot samolotem Berlin – Tel Awiw – Berlin
 • opłaty lotniskowe
 • ubezpieczenie NNW i KLA, 
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3/4*
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji w formie bufetu
 • transport klimatyzowanym autokarem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • przewodnik w Jordanii
 • wiza jordańska
 • rezerwacja mszy świetych
 • tour guide
 • bagaż główny – 23 kg
 • bagaż podręczny – 8 kg
 • ubezpieczenie NNW i KLA

 Cena dotyczy grupy min. 30 os. ustalona wg kursu walut na 22.06.22 r.

Cena nie zawiera:

– wizy wyjściowej z Izraela do Jordanii, izraelskiego lokalnego przewodnika i lokalnych napiwków – ok. 190 USD płatne na miejscu dla przewodnika.

PROGRAM:

Dzień 1. Szczecin – Berlin – Tel Aviv – Betlejem.  Zbiórka uczestników i wyjazd na lotnisko do Berlina. Wylot do Izraela na lotnisko Dawida Ben Guriona w Tel Avivie. Przylot i transfer do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 2. Jerozolima – Góra Oliwna – Betlejem. Śniadanie i przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się piękny widok na Jerozolimę. Następnie Sanktuarium Dominus Flevit, które znajduje się na tradycyjnej trasie Niedzieli Palmowej oraz wizyta w Kościele Grobu Matki Boskiej w Dolinie Cedronu. Po południu krótka przejażdżka na Plac Żłóbka i do Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem – najstarszego czynnego kościoła w Palestynie, zbudowanego dla upamiętnienia miejsca narodzin Jezusa Chrystusa oraz  położone nieopodal Pola Pasterzy. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3. Hajfa – Nazaret – Kana w Galilei – Tabga – Tyberiada. Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd nadmorską drogą do Cezarei – jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu, pozostałości starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Następnie przejazd do Hajfy – trzeciego, co do wielkości miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Roztacza się stąd niesamowity widok na świątynię Bahaitów, zaliczaną do cudów świata, miasto, port i Zatokę Hajfy. Następnie przejazd do Nazaretu – Bazylika Zwiastowania NMP i Źródło Maryi. Dalej, przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 4. Galilea – Kafarnaum – Góra Błogosławieństw – Amman. Śniadanie, wykwaterowanie,  krótki rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przypłynięcie do Kafarnaum, gdzie znajduje się pozostałości po starożytnej synagodze z okresu Drugiej Świątyni i dom św. Piotra. Następnie przyjazd do miasta Tabga, doliny na północno-zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, na Górę 8 Błogosławieństw – miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb. Zdarzenie to upamiętnia Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Przejazd do Jordanii, do Ammanu – panoramiczne zwiedzanie miasta. Krótki postój przy Błękitnym Meczecie. Przejazd do hotelu,  zakwaterowanie i obiadokolacja. 

Dzień 5. Amman – Madaba – Góra Nebo – Petra. Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Madaby –  jedna z piękniejszych mozaik bizantyjskich na świecie. W tym miejscu znajduje się również cudowna ikona chrześcijan – Najświętszej Maryi Panny z trzema rękami. Przejazd na Górę Nebo – miejsce uznane za święte przez papieża Jana Pawła II, jako punkt, z którego Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną i gdzie umarł. Przejazd do Petry (Wadi Musa). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 6. Petra – Granica Jordanii z Izraelem – Jerycho – Betlejem. Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie Petry – jednego z najbardziej urzekających miejsc na Bliskim Wschodzie, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO i nowych cudów świata. Założone ok. VI w p.n.e. przez Nabatejczyków miasto jest całe wykute w skale. Najsłynniejszym budynkiem jest Skarbiec – wykuta w skale, wysoka na 39 metrów i szeroka na 25 metrów dwupiętrowa budowla, pod którą znajduje się cmentarz. Petra przez wieki była także stolicą arabskiego królestwa. Dalej przejazd do granicy na Most Alleby, łączący Jerycho z Jordanią. Przejazd do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednocześnie najniżej położonych – 270 m p.p.m.) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Przejazd w pobliżu Góry Quarantania, zwaną Górą Kuszenia z drzewem figowym, na które wspiął się Zacheusz. Powrót do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. 

Dzień 7. Jerozolima – Morze Martwe – Betlejem. Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Jerozolimy. Spacer „Drogą Krzyżową” Via Dolorosa, do Bazyliki Grobu Pańskiego. Po drodze –  Bazylika Świętej Anny. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd nad Morze Martwe, czas na relaks i kąpiel. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8. Betlejem – Tel Aviv. Śniadanie,  wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Tel Avivie i wylot do Berlina. Przylot i przejazd na miejsce zbiórki.  

Uwaga:

 • podany program jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
 • podane kwoty na bilety wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP MARIA, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.
 • BP MARIA  nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia autokaru i niedostępności planowanych miejsc do zwiedzania, spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, korki, blokady, strajki, zamknięte obiekty i brak biletów wstępu).
 • istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy.
 • Osoby z chorobami przewlekłymi, powinny wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży „Maria”

Comments are closed.