Żywy Różaniec

W parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata jest powołanych 5 Róż Różańcowych. Zmiana tajemnic odbywa sie w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8:00

Róża św. siostry Faustyny
Zelatorka: Krystyna Teżyk

Róża św. siostry Faustyny założona 09.02.1997 r w Wąwelnicy z inicjatywy Krystyny Teżyk. Opiekunem był o. Sławomir Pawłowski- redemptorysta i proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie. Wówczas w Róży było 15 osób.

05.01. 2003 r. nastąpiło utworzenie pełnej Róży ( 20 osób).

26.08.2003 r.proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie ks. Andrzej Oleszczuk nadał partona Róży, która została św. siostra Faustyna Kowalska.

6.11.2011 r. -Róża św. siostry Faustyny została włączona w „Krucjatę Różańcową za Ojczyznę”.

19.02.2012 r. – 15 -lecie Róży św. siostry Faustyny Kowalskiej, w tym dniu podczas uroczystości nastąpiło odnowienie i złożenie „Aktu ofiarowania się Matce Bożej” przez wszystkich członków z Róż Różańcowych w parafii.

Róża bł. Matki Teresy z Kalkuty Skarbimierzyce
Zelatorka: Magdalena Krzaczek