Pielgrzymka do Chin

Pielgrzymka do Chin

Cieszymy się bardzo, że będziemy mieli możliwość wspólnego podróżowania do Chin. Przed nami niezwykła podróż, która będzie nas wiodła przez najpiękniejsze zakątki tego kraju.

Zainteresowanych udziałem w pielgrzymce parafialnej prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub bezpośrednio z organizatorem : info@7kontynentow.pl, tel + 48 502 845 767

Chiny to przede wszystkim piękny i fascynujący kraj. To najludniejsze państwo świata intryguje tajemniczą kulturą, egzotyką, pięknem krajobrazów i zabytkami będącymi świadectwem wspaniałej historii. Uwagę przyciąga również styl życia Chińczyków, medycyna chińska i doskonała kuchnia.

DZIEŃ 1 WYLOT Z POLSKI DO PEKINU

Wylot z Polski do Pekinu przez jeden z portów przesiadkowych.

DZIEŃ 2 PRZYLOT DO PEKINU I ŚWIĄTYNIA NIEBA

Przylot do Pekinu i powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Przejazd do miasta i zwiedzanie Świątyni Nieba. Świątynia została założona w pierwszej połowie XV wieku i prezentuje dostojny zespół pięknych budowli, osadzonych w ogrodach i otoczonych zabytkowymi lasami sosnowymi. Symbolizuje związek między ziemią a niebem – światem ludzi i światem Boga. Obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie zakwaterowanie w hotelu w Pekinie. Czas na odświeżenie po podróży i odpoczynek. Możliwość spacerów po okolicy. (D)

DZIEŃ 3 WIELKI MUR CHIŃSKI, PAŁAC LETNI I PARK OLIMPIJSKI

Śniadanie w hotelu. Dzisiaj wyjeżdżamy z miasta, aby odwiedzić Wielki Mur Juyongguan, miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jeden z najważniejszych ze strategicznymi odcinków muru, bogaty w naturalne i kulturowe piękno. Po zwiedzaniu wracamy do miasta, aby zobaczyć Pałac Letni, który stanowił prywatny ogród dla rodzin królewskich z dynastii Qing. Ostatnim przystankiem będzie Park Olimpijski, gdzie odbyły się Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku. Wycieczka zakończy się pyszną kolacją w stylu chińskim. (B,D)

DZIEŃ 4 ODKRYWANIE STOLICY

Po śniadaniu odwiedzimy najpopularniejsze miejsca w stolicy. Udamy się na Plac Tiananmen, który jest sercem Pekinu i największym centralnym placem w Pekinie.Następnie wejdziemy do Zakazanego Miasta, wspaniałego miejsca, które było pałacem cesarskim przez 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing aż do obalenia dynastii Qing. Po zwiedzaniu udamy się w okolice Hutong, spacerując po hutongach, aby cieszyć się lokalną kulturą pekińską. Przerwa na lunch w lokalnej chińskiej restauracji na obiad. Przerwa na zakup pamiątek i przejazd komfortowym pociągiem nocnym z miejscami do spania do miasta Xi’an. (B,D)

DZIEŃ 5 MIASTO XIAN

Po przybyciu na stację kolejową Xi’an czeka nas powitanie przez lokalnego przewodnika. Pierwszym punktem programu będzie Muzeum Shanxi, założone w 2004 roku i stanowi największe centrum gromadzenia, ochrony, badań i wystaw historycznych zabytków w prowincji Shanxi. Cały kompleks stał się kulturalną wizytówką miasta. W muzeum znajduje się 400 000 dzieł sztuki i artefaktów, które uosabiają tradycyjną chińską kulturę. Następnie jedziemy zwiedzać na południu mur miejski, który jest największym i najlepiej zachowanym istniejącym starożytnym murem miejskim w Chinach. Następnie przejazd do Wielkiego Meczetu, słynnego muzułmańskiego miejsca, które doskonale zachowało starożytna zabudowę, połączoną z tradycyjnym stylem chińskim i kulturą islamu. Na miejscu będzie okazja do skosztowania wielu lokalnych potraw ulicznych. Kolacja w chińskiej restauracji, powrót do hotelu na nocleg. (D)

DZIEŃ 6 TERAKOTOWA ARMIA I WIELKA PAGODA DZIKICH GĘSI

Śniadanie w hotelu. Dziś odwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mowa o Terakotowej Armii, która uznawana jest za ósmy cud świata. Zbiór wielobarwnych figur żołnierzy robi naprawdę imponujące wrażenie. kolejnym punktem programu będzie Wielka Pagoda Dzikich Gęsi – bardzo znana i starożytna pagoda w Chinach, zbudowana 1300 lat temu. Po całodniowej wycieczce czeka nas lokalna kolacja. Powrót do hotelu na nocleg. (B,D)

DZIEŃ 7 SUPERSZYBKI POCIĄG, GROTY W LONGMEN I ŚWIĄTYNIA BIAŁEGO KONIA

Wcześnie rano po śniadaniu, transfer na dworzec kolejowy, skąd udamy się superszybkim pociągiem do miejscowości Luoyang. Po przybyciu na stację czeka nas powitanie przez naszego lokalnego przewodnika. Następnie przejazd do grot Longmen, miejsca które również zostało wpisane na listę UNESCO. Groty Longmen to niezwykły kompleks buddyjskich świątyń, które zostały założone przez buddyjskich władców dynastii Północnej Wei, to około 2 tysiące jaskiń i w sumie ponad 100 tysięcy posągów. Następnie udamy się do Świątyni Białego Konia, która uważana jest za pierwszą świątynię buddyjską w Chinach oraz miejsce, z którego wywodzi się chiński buddyzm. Jest to wspaniały obiekt przesiąknięty historią. Po zwiedzaniu świątyni czas wolny w Lijingmen, gdzie będzie można zagubić się w klimacie starych uliczek. Pod koniec dnia czeka nas kolacja i nocleg. (B,D)

DZIEŃ 8 ŚWIĄTYNIA SHAOLIN

Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się do hrabstwa Dengfeng, aby odwiedzić słynną na całym świecie świątynię Shaolin, która jest jedną z głównych świątyń buddyjskich Zen w Chinach i światowym miejscem dziedzictwa kulturowego. Po zwiedzaniu świątyni, przejazd do miasta Zhengzhou na stację kolejową i nocny pociąg do miasta Suzhou. Kolacja w pociągu i nocleg. (B,D)

DZIEŃ 9 SUZHOU

Przyjazd poranny do miasta Suzhou, transfer do hotelu na śniadanie i pozostawienie bagaży w hotelowym lobby. Następnie czeka nas wizyta w Ogrodzie Mistrza Sieci który należy do najpiękniejszych ogrodów w Chinach. Jest rozpoznawany wraz z innymi klasycznymi ogrodami Suzhou jako obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Shantang Street. To dobrze prosperujący starożytny blok uliczny zbudowany w 852 roku. Odwiedzając to stare miejsce, zobaczymy wiele starych domów, będziemy mogli skosztować lokalnego jedzenia, zobaczyć rękodzieło i poczuć prawdziwy smak starej kultury Suzhou i Wu w czasach starożytnych. Ostatnim punktem programu w dniu dzisiejszym będzie Pingjiang Road – historyczna ulica położona w północno-wschodniej części miasta Suzhou. Spacer po Pingjiang Road pozwala przenieść się do dawnych czasów. Kolacja i nocleg w hotelu. (B, D)

DZIEŃ 10 SZANGHAJ

Wcześnie rano śniadanie w hotelu, następnie przejazd do Szanghaju. Zwiedzanie zaczniemy od Yu Garden, najsłynniejszego klasycznego chińskiego ogrodu w centrum Szanghaju. Następnie nasza podróż wiedzie nas do słynnej drogi Nanjing, gdzie znajdują się tradycyjne domy towarowe, butiki i sklepy. Podążając drogą Nanjing, dojdziemy do słynnego Bund, który jest charakterystycznym punktem orientacyjnym skąd możemy mieć wspaniały widok m.in. na słynną orientalną wieżę telewizyjną, banki i budynki użyteczności publicznej. Wycieczka zakończymy kolacją w stylu chińskim. Powrót na nocleg do hotelu. (B,D)

DZIEŃ 11 SZANGHAJ I JEGO ARTYSTYCZNA STRONA 

Śniadanie w hotelu. Dziś odwiedzimy Świątynię Nefrytowego Buddy, z ponad 130-letnią historią, w tętniącym życiem centrum Szanghaju. Następnym przystankiem będzie muzeum w Szanghaju, które uważa się, iż gromadzi połowę zabytków naszej kultury. Następnie udamy się na ulicę Tianzifang, historyczną i kulturową aleję pełną sklepów artystycznych, gdzie będzie okazja do delektowania się filiżanką kawy na świeżym powietrzu. Następnie czas wolny na zakupy. Całodniowa wycieczka zakończy się smaczną chińską kolacją. Powrót na nocleg do hotelu. (B,D)

DZIEŃ 12 POŻEGNANIE Z CHINAMI I LOT DO POLSKI

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Następnie przejazd na lotnisko. Lot powrotny do kraju i przylot tego samego dnia z przesiadką w jednym z portów tranzytowych. (B)

PROPONOWANY ROZKŁAD LOTÓW:

Loty linią lotniczą Lufthansa z bagażem rejestrowanym z Poznania i Krakowa w cenie

4400 PLN od osoby:

opcja z Poznania:

15.01.2024 Poznań – Frankfurt 13:00-14:15

15.01.2024 Frankfurt – Pekin 18:55-12:15 +1 dzień

26.01.2024 Szanghaj – Frankfurt 12:00-18:55

26.01.2024 Frankfurt – Poznań 21:00-22:20

opcja z Krakowa:

15.01.2024 Kraków – Frankfurt 13:25-14:45

15.01.2024 Frankfurt – Pekin 18:55-12:15 +1 dzień

26.01.2024 Szanghaj – Frankfurt 12:00-18:55

26.01.2024 Frankfurt – Kraków 21:30-23:05

CENA ZA OSOBĘ:

przy udziale minimum 20 uczestników: 1350 USD + 4400 PLN opłata za bilet lotniczy

przy udziale minimum 30 uczestników: 1250 USD + 4400 PLN opłata za bilet lotniczy

CENA ZAWIERA:

 • bilet lotniczy na trasie Polska – Chiny – Polska,
 • zakwaterowanie w hotelach 3***, w pokojach dwuosobowych,
 • wyżywienie na bazie HB – śniadania i obiadokolacje (bez śniadania w dniu 2 i 5),
 • transfery lotniskowe,
 • przejazdy autokarem,
 • opiekę i usługi polskiego przewodnika,
 • usługi lokalnych anglojęzycznych przewodników na miejscu,
 • wstępy do atrakcji wymienionych w programie,
 • przejazd nocnym pociągiem na trasie Pekin-Xian oraz Zhengzhou-Suzhou w
 • komfortowym wagonie typu soft-sleeper z miejscami do spania,
 • przejazd superszybkim pociągiem na trasie Xian-Luoyang-Szanghaj w klasie drugiej,
 • ubezpieczenie KL 60 000 EUR i NNW 15000 PLN,
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Turystycznego Funduszu Pomocowego.

CENA NIE ZAWIERA:

 • ewentualnego transferu na/z lotnisko w Krakowie/Poznaniu,
 • pozostałego wyżywienia,
 • opłaty za wizę: 450 PLN opłata główna za wizę chińską + 100 PLN ewentualne pośrednictwo biura (wymagana jest wizyta w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie bądź Gdańsku),dopłaty do pokoju jednoosobowego w kwocie 300 USD/za osobę/za pobyt,
 • lokalnych napiwków dla przewodników, kierowców, bagażowych w kwocie około 50 USD od osoby za pobyt.
Comments are closed.