Ogłoszenia Duszpasterskie XIX niedziela zwykła 13.08.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XIX niedziela zwykła 13.08.2023r.

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. W tym dniu porządek Mszy św. niedzielny.
  3. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 20 – 23 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Jasienicy Rosielnej (nocleg) Sanok, Komańcza ,Strachocina, Sanktuarium w Starej Wsi, Blizne kościół XII wiek i Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 550 złotych.
  4. Nasz parafia organizuje pielgrzymkę do Chin w dniach od 15-26 stycznia 2024 są jeszcze wolne miejsca. Program umieszczony jest na stronie naszej parafii.                                                                                                                                                     
  5. Zapraszam w każdą niedzielę na wspólną modlitwę Godzinkami do NMP. o godz. 7.40
  6. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci SP . Ofiarodawcom dziękujemy.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma,
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.