Ogłoszenia Duszpasterskie XX niedziela zwykła 20.08.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XX niedziela zwykła 20.08.2023r.

  1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 
  2. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
  3. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. W sobotę 26 sierpnia czcimy Matkę Bożą Częstochowską. Tego dnia łączymy się duchowo ze swoją Matką na Jasnej Górze. Czarna Madonna staje przed naszymi oczyma w tym miesiącu, tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem i naszymi dziejami. W naszej parafii w tym dniu  będziemy przeżywali Odpust w Wąwelnicy połączony z konsekracją ołtarza i Ambonki o godz. 17.00. serdecznie zapraszam. Mszę św. Odpustową odprawi i konsekracji dokona Ks. bp Henryk Wejman
  5. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma,
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
  8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                                   W tym tygodniu patronują nam:

24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.

Comments are closed.