Pielgrzyma do Rzymu, 22-29.06.2024

Pielgrzyma do Rzymu, 22-29.06.2024

Rzym to fascynujące miejsce, które od tysiącleci inspiruje do jego odwiedzenia. Dzięki niesamowitym dziełom sztuki, spokojnemu rytmowi życia i światowej sławy kuchni, Wieczne Miasto jest warte odwiedzenia przynajmniej az, choć zajęłoby całe życie, aby zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania. W brukowanych uliczkach Rzymu można się zagubić, skosztować pysznej włoskiej kuchni i zobaczyć światowej klasy sztukę.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

Termin: 22.06-30.06.2024

Cena: 5960 zł

Czas trwania: 9 dni 

  1. dzień, sobota –  Po mszy świętej około 9.00 rano przejazd na lotnisko do Berlina. Bezpośredni przelot do Rzymu. Przejazd do miasteczka Cassino. Obiadokolacja. 
  2. dzień, niedziela – Zwiedzanie i msza św. w Opactwie św. Benedykta na Monte Cassino. Odwiedzimy Polski Cmentarz Wojenny.  Przejazd do Pietrelciny –zwiedzanie miasteczka w którym urodził się O. Pio. Zobaczymy dom rodzinny oraz kościół w którym został ochrzczony. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasteczka. 
  3. dzień, poniedziałek –  Śniadanie. Msza św. i nawiedzenie miejsc związanych z działalnością Ojca Pio. Wyjazd do Monte Sant’ Angelo, nawiedzenie groty św. Michała Archanioła, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg
  4. dzień, wtorek – Śniadanie, przejazd do Lanciano – nawiedzenie miejsca, gdzie przechowywana jest relikwia cudu eucharystycznego, oraz do Manopello, gdzie znajduje się „Volto Santo” –  Boskie Oblicze  Przejazd w okolice Asyżu, obiadokolacja, nocleg.
  5. dzień, środa– Śniadanie, zwiedzanie Asyżu miasta działalności Św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie kościoła – miejsca pochówku bł. Carlo Acutis. Obiadokolacja, nocleg.
  6. dzień, czwartek – po śniadaniu przejazd do Cascia i Roccaporena. Miejsce urodzenia św. Rity. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja. Nocleg
  7. dzień, piątek – Po śniadaniu spacer po Rzymie: Piazza Navona (Plac ze słynną Fontanną Czterech Rzek), Panteon (najlepiej zachowana starożytna świątynia w Rzymie), Plac i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi (do której wrzucimy monetę, aby powrócić do Rzymu),  Muzeum Dusz czyśćcowych. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
  8. dzień, sobota – Śniadanie. Udział w modlitwie Anioł Pański. Zwiedzanie Watykanu: Plac i Bazylika Św. Piotra, nawiedzenie grobu Papieża Jana Pawła II. Czas wolny na Lunch. Po południu: zwiedzanie Rzymu Starożytnego – Ołtarz Ojczyzny (Vittoriano), Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum i Kolumna Trajana. Obiadokolacja i nocleg w Rzymie.
  9. dzień, niedziela – Śniadanie lub suchy prowiant na drogę. Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko. Powrót Rzym – Berlin a następnie autobus Berlin – Szczecin

Cena:  obejmuje: 

 Transport  autokarem  na/z lotniska do Berlina

 Przelot na trasie Berlin – Rzym,  Rzym – Berlin

 Transport autokarem podczas pobytu we Włoszech

 8 noclegów w hotelach 3*** lub 4****

 Opieka pilota 

 Opieka duchowa 

 Zakwaterowanie i wyżywienie według programu (śniadania wzmocnione i obiadokolacje)

 Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

 Ubezpieczenie NNW i KL

UWAGA: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dodatkowo płatne: opłaty za przewodników lokalnych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty wjazdowe i miejscowe, zwyczajowe napiwki oraz słuchawki systemu Tour Guide , bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, inne koszty związane z realizacją programu – obowiązkowy koszt 160 euro/os płatne pilotowi.

Comments are closed.