Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024r.

  1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.
  3. Dziś o godz. 17:15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18:30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. przed Mszą św. i podczas drogi krzyżowej. Serdecznie zapraszam. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę od godz. 10.00
  5. Przyszła niedziela to niedziela Laetare.
  6. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
  7. Są do nabycia świece, baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne wykonane przez naszą parafiankę Panią Martę Piątek Hnat. Torby miłosierdzia.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół i seminarium duchowne.  Bóg zapłać.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Comments are closed.