Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024r.

Ogłoszenia Duszpasterskie III niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024r.

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18:00. Msza św. a po Mszy św. Droga Krzyżowa.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00.
 3. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
 4. Już kolejny rok możemy wspierać naszą wspólnotę parafialną przekazując na jej rzecz 1,5% podatku na rozliczeniu PIT za 2023rok. Dziękuję za wszelką pomoc.  
 5. Od niedzieli 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 22 – 29 czerwca 2024 są jeszcze wolne miejsca. Program znajduje się na stronie parafii lub można zabrać z zakrystii.  Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.
 7. Na stoliku pod chórem wyłożone są koperty przeznaczone na seminarium duchowne w Szczecinie. Bardzo dziękuję za już złożone ofiary.
 8. Są do nabycia świece, baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne. Torby miłosierdzia.
 9. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…
 10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia, który dziś rozpoczynamy.

                                                W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.
Comments are closed.