Pielgrzymka do Peru i Ekwadoru

Pielgrzymka do Peru i Ekwadoru

PROGRAM:

Dzień 1: Berlin – Quito

Zbiórka uczestników w Dołujach i  wyjazd busem na lotnisko do Berlina. Wylot  do Ekwadoru. Przylot do Quito, transfer do wybranego hotelu, odpoczynek do dnia następnego. Obiadokolacja.

Dzień 2: Quito.

Śniadanie izwiedzanie stolicy Ekwadoru Quito, położonej na 2800m wysokości. Zachowało się tutaj wiele zabytków architektury kolonialnej, a zabudowa staromiejska została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: starożytna i kolonialna część miasta, odwiedzając: klasztor Ameryk, kościół i klasztor San Francisco, Santo Domingo i Narodowe Muzeum Mariscal Antonio José de Sucre. Po południu zwiedzanie muzeum “La Mitad del Mundo”, “Środek Świata”, postawione w miejscu domniemanej linii równika. Powrót do hotelu, obiadokolacja, Msza Św.

Dzień 3: Quito – Quiche – Otavalo

Śniadanie i przejazd do Sanktuarium Maryjnego M.B. z Quiche (możliwa msza św. na miejscu). Następnie przejazd do Otavalo – małego indiańskiego miasteczka, gdzie sprzedają niesamowite lokalne wyroby z wełny alpaki i nie tylko. Po targu zwiedzanie przepięknej laguny Cuicocha, spacer ok. dwie godziny. Powrót do hotelu w Quito, obiadokolacja.

Dzień 4: Cotopaxi – Baños de Agua Santa

Śniadanie i zwiedzanie Narodowego Parku Cotopaxi wraz z jego słynnym wulkanem Cotopaxi (5897m). Spacer wokół laguny Limpipungo, gdzie można obserwować faunę oraz florę strefy Paramo. Stąd będzie ciekawy widok na wulkan Ruminahui. Następnie przejazd  wkierunku południa z postojami w różnych miejscach, żeby zrobić zdjęcia.  Przyjazd do Baños, Msza św. w sanktuarium M.B. Święconej Wody w Banos. Obiadokolacja.

Dzień 5: Baños – La Paila del Diablo – Quito

Śniadanie i zwiedzanie Pailon del Diablo czyli jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w tym regionie, przepiękne wodospady oraz wiszący most. Po zwiedzaniu powrót do Quito. Msza św., obiadokolacja.

Dzień 6: Quito – Lima

Śniadanie i wylot do Peru. Przylot do Limy – stolicy Peru. Zwiedzanie: Place San Martin, Plaza Mayor (główny plac), pałac rządowy, ratusz, katedrę ze szczątkami ciała Francisco Pizarro, Katakumby San Francisco oraz Plaza Murillo, Kościół Santo Domingo oraz Kościół i Klasztor Franciszkanów. Msza św. Nocleg w Limie i obiadokolacja.

Dzień 7:  Lima  – Cusco

Śniadanie i przelot z Limy do Cusco. Zwiedzanie Cusco: główny plac, katedra oraz świątynia Słońca (dzisiejszy klasztor). Następny punkt to cztery sławne kompleksy archeologiczne – Kenko, Puca Pucara, Sacsayhuaman oraz Tambomachay. Msza Św. Nocleg w Cusco i obiadokolacja.

Dzień 8: Cusco – Ollantaytambo – Valle Sagrado (Święta Dolina Inków) – Aguas

Śniadanie  i odkrywanie Świętej Doliny Inków, gdzie będzie okazja zobaczyć wieś Calientes – Machu Picchu Pisac ze swoimi kolorowymi, indiańskimi rynkami. Po południu zwiedzanie Ollantaytambo, bardzo czarującego kompleksu inkaskiego, który pełni funkcję administracyjną, rolniczą oraz religijną. Obiadokolacja. Wieczorny pociąg do Aguas Calientes. Msza św. w wiosce Machu Picchu. Nocleg.

Dzień 9:​​ Machu Picchu – Ollantaytambo

Śniadanie i prawdopodobnie najbardziej oczekiwany z dni podczas całej podróży. Przejazd autobusem aż do bram Zaginionego Miasta Inków. Będzie okazja zwiedzać jeden z cudów świata przez około trzy godziny wraz z przewodnikiem, który będzie przybliżał historię tego tajemniczego miasta pośród magicznej scenerii. Msza św. w Ollantaytambo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:  Moray – Maras – Chinchero – Cusco

Śniadanie i zwiedzanie inkaskiego laboratorium Moray. Następnie zwiedzanie niezwykłej kopalni soli w Maras Chinchero, gdzie mieści się przepiękny kościółek z XVII wieku. Po drodze postój w lokalnych fabrykach pamiątek zrobionych z wełny alpaki. Msza św.w jednym z kościółków w Cusco. Obiadokolacja.

Dzień 11: Cusco – Andahuaylillas – Abra la Raya – Pukara ––- Puno

Śniadanie. Dzień poświęcony na transfer autobusem turystycznym w kierunku Puno. Podczas tej podróży zatrzymamy się w kilku miejscach takich jak miasto Andahuaylillas gdzie zwiedzimy kościół San Pedro de Andahuaylillas znany ze swojej niesamowitej Kaplicy Sykstyńskiej. Następnie zatrzymamy się w Abra la Raya (4335m): najwyższym z przystanków podczas naszej podróży. Dalej  Pukara, gdzie rozwinęła się jedna z cywilizacji starszych niż cywilizacja Inków. Po drodze przystanek na obiad w formie bufetu ze znakomitą tradycyjną kuchnią peruwiańską. Msza Święta w Puno.

Dzień 12: Puno- Wyspy Uros – Wyspa Taquile

Śniadanie i niezapomniana wycieczka w kierunku pływających wysp Uros, zbudowanych z trzciny. Następnie wyspy Taquile, które są znane z umiejętnych technik tkania materiałów. Spacer kilka kilometrów w celu podziwiania niezwykłych widoków na jezioro Titicaca oraz na pasmo ośnieżonych gór. Po południu powrót do Puno. Obiadokolacja.

Dzień 13:  Puno – Lima

Śniadanie i przelot do Limy. Wylot do Berlina.

Dzień 14: 

Przylot do Berlina, przejazd busem na miejsce zbiórki.

TERMIN:   18.01 –  31.01.21 r.

CENA:   13.800 zł

CENA ZAWIERA:

transfer busem na lotnisko do Berlina i z Berlina na miejsce zbiórki,

– przelot samolotem: Berlin – Quito,  Lima – Berlin

– przeloty lokalne: Quito- Lima, Lima – Cusco, Juliaca – Lima

– hotele 3 *, według lokalnej kategorii, pokoje 2 os. z łazienkami

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

– transfery i transport klimatyzowanym autobusem

– bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów i atrakcji

– opiekę lokalnego przewodnika w języku angielskim

– polski pilot

– transport wodny Lago Titicaca.

– transport pociągiem Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo

– opiekę księdza

– ubezpieczenie NNW i KLA

– bagaż główny do 23 kg i bagaż podręczny 8 kg

CENA NIE ZAWIERA:

– napojów do posiłków

– lokalnych napiwków

– cena dotyczy grupy min. 20 osób

Kontakt i zapisy u Ks. Jana Gierlach

Tel. 603 264 721

Comments are closed.