Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 18.10.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 18.10.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.
  3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji.
  5. Nabożeństwa różańcowe codziennie w Dołujach o godz. 17.30; w Kościnie we wtorek o godz. 16.30 i w niedzielę o godz.10.30: w Wąwelnicy w czwartek  o godz. 16.30 i w niedzielę o godz. 9.00;
  6. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc pół godz. przed Mszą św.  będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.
  7. Ponownie zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej:  Niedzieli, Rycerza Niepokalanej i Gościa Niedzielnego.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
Comments are closed.