Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII niedziela zwykła 11.10.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII niedziela zwykła 11.10.2020r.

 1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Zbiórka do puszek przed Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. Zbiórka do puszek przed Kościołem na ten cel.
 3. We wtorek (13 października) przypada Nabożeństwo różańcowe i procesja fatimska w Kościnie o godz. 19.00 (proszę przynieść świece). 
 4. W środę Dzień Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
 7. W naszej parafii powstaje schola dziecięca. Serdecznie zapraszam dzieci od 7 do 13 lat w najbliższą niedzielę o godz.12.00. Prowadzić będzie Pani Organistka Alicja.
 8. Kartki na wypominki są do wzięcia na stoliku z tyłu kościoła. Proszę o zaznaczenie na kartkach lub kopercie w którym dniu tygodnia listopadowego mają być czytane wypominki. Kartki z wypisanymi przynosić można do zakrystii lub składać na tacę.
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma.
 10.  Bóg zapłać. za wszystkie ofiary składane na kościół.
 11. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                      W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
Comments are closed.