Ogłoszenie Duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 19.06.2023r.

Ogłoszenie Duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 19.06.2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zachęcam do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia. Torby miłosierdzia.
 2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto.
 3. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych.
 4. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy za zmarłych o godz. 17.30. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.
 5. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. W naszej parafii będziemy przeżywać Odpust Parafialny.  Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św.  o godz. 12.30, którą celebrował będzie O. Redemptorysta Władysław Bodziony ze Szczecina z Parafii Najświętszego Odkupiciela
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 7. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanejpamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

                                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,
 • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan.
Comments are closed.