Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 12.11.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 12.11.2023r.

 1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz! Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
 2. Za tydzień w niedzielę poświęcenie książeczek na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w piątek po Mszy św. o godz. 18.00
 3. Zachęcam do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, Wypominki można jeszcze składać do końca listopada. 
 4. W przyszłą niedzielę, 19 listopada,będziemy obchodzić II Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia.
 5. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Odpust Parafialny w Dołujach, Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz.12.30. w niedzielę 26 listopada , którą celebrował będzie O. Redemptorysta  Władysław Bodziony z Parafii pw. Najświętszego Odkupiciela ze Szczecina.
 6. Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                                  W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, 13 listopada – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze;
 • Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka;
 • Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
Comments are closed.