Ogłoszenia Duszpasterskie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

  1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasza Parafia przeżywa odpust. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.30 będzie przewodniczył O. Stanisław Kiełbasa Redemptorysta z Parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Szczecinie Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi świętej, byśmy czystym i dobrym sercem mogli w dniu dzisiejszym w naszej świątyni uzyskać Odpust zupełny za siebie lub zmarłych. 
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30
  3. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12,00, W piątek spowiedź św. o godz. 17.30. W tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 10.00.
  5. Za tydzień I Niedzielę Adwentu. Roraty odprawiane będą codziennie o godz.18.00. Dzieci proszę o serduszka i lampiony. Po Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół  wigilijny. Wyznaczone osoby będą roznosić po domach. Jak również program kolędowy. Składane ofiary będą w całości przeznaczone na potrzeby kościoła. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. 
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół.
  9. Z okazji odpustu życzę wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom wielu łask Bożych. Niech Boże Słowo dociera do serc i nawraca je do Chrystusa Króla  Wszechświata.
Comments are closed.