Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019r.

  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, którym przewodniczy O. Józef Kaźmierczak Franciszkanin z Dobrej, witamy bardzo serdecznie i życzymy mocy i błogosławieństwa Bożego w czasie posługiwania tej cząstce Kościoła. Dziś nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.  Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną w Kościnie o godz. 16.00; w Wąwelnicy o godz. 17.00; w Dołujach  o godz. 18.00. Spowiedź św. we wszystkie dni rekolekcji.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.
  3. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
  4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  5. Trwa okres Adwentu – oczekiwania na pamiątkę narodzin  Chrystusa i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Starajmy się o jak najlepsze przygotowanie swojego wnętrza. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz.18.00. w Dołujach.
  6. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Niedzieli, Gość Niedzielny, świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego   błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
  9. W tym roku bardzo proszę, aby dekorację świąteczną przygotowali (szopkę i choinki) mieszkańcy  z Dołuj, ul. Jesienny Sad, Piękny Sad, Kwitnący i Zimowy Sad.
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.