Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną 08.12.2019r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną 08.12.2019r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.
 2. Trwamy w radosnym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zachęcam do udziału w Roratach, które przeżywamy codziennie o godz. 18.00, Jeszcze raz zachęcam, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci, młodzież i dorośli przynosząc ze sobą światło.
 3. W tym tygodniu w piątek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 4. Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne: małe – 6 zł, ; duże – 15 zł.
 5. Poświęcone opłatki wyznaczone osoby jak w ubiegłym roku roznoszą po domach. Składane ofiary przeznaczone są na spłatę kostki położonej przy kościele parafialnym.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”
 7. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, kartki świąteczne, kalendarze, świece Caritas, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego     błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                        W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.
Comments are closed.