Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 14.11.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 14.11.2021r.

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.  Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
 2. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, Wypominki można składać do końca listopada.
 3. W sobotę 20 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św.
 4. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. W naszej parafii będziemy przeżywać Odpust Parafialny.  Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św.  o godz. 12.30, którą celebrował będzie ks. Mateusz Kopaniecki, Salezjanin z Parafii pw. św. Jana Bosko ze Szczecina..
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 1. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 2. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 3. co miesiąc. Bóg zapłać.
 4. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

Comments are closed.