Ogłoszenia duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 07.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 07.11.2021

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę listopada, zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 3. W czwartek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz.  11:00.
 4. Zapraszam codziennie o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych.  Wypominki można jeszcze składać do końca listopada. 
 1. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Odpust Parafialny w Dołujach, Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz.12.30. w niedzielę 21 listopada , którą celebrował będzie ks. Salezjanin z Parafii pw. św. Jana Bosko ze Szczecina.
 2. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.
 3. Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie.
 4. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 5. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                               W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła,
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, biskup w Tours;
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
 • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.
Comments are closed.