Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 13.11.2022r.

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.  Dziś zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
  2. Jutro (14 listopada) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  3. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. W naszej parafii będziemy przeżywać Odpust Parafialny.  Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św.  o godz. 12.30, którą celebrował będzie O. Roman Franciszkanin z Dobrej
  4. W sobotę 19 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św.
  5. Wypominki za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.30 Wypominki można jeszcze składać do końca listopada.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
  • 19 XI – Bł. Salomei.