Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022r.

  1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasza Parafia przeżywa odpust. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.30 będzie przewodniczył O. Roman z Parafii w Dobrej. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi świętej, byśmy czystym i dobrym sercem mogli w dniu dzisiejszym w naszej świątyni uzyskać Odpust zupełny za siebie lub zmarłych. 
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30
  3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego
  4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  5. Za tydzień I Niedzielę Adwentu. Roraty odprawiane będą codziennie o godz.18.00. Dzieci proszę o serduszka i lampiony. Po Mszy św. zostaną poświęcone opłatki na stół  wigilijny. Wyznaczone osoby będą roznosić po domach. Jak również program kolędowy. Składane ofiary będą w całości przeznaczone na potrzeby kościoła
  6. Komisja Charytatywna rozprowadza torby miłosierdzia i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. 
  9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół.
  10. Z okazji odpustu życzę wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom wielu łask Bożych. Niech Boże Słowo dociera do serc i nawraca je do Chrystusa Króla  Wszechświata.

                                                                                                        

                                                                                                                         

Comments are closed.