Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 06.11.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 06.11.2022r.

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę listopada, zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 3. W piątek, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.
 4. Zapraszam codziennie o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych.  Wypominki można jeszcze składać do końca listopada. 
 5. W przyszłą niedzielę (13 listopada) będziemy obchodzić XIV Dzień Ubogich. W ciągu tego tygodnia do kosza za ławkami można składać produkty żywnościowe, a w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz ubogich, także jako pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 6. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Odpust Parafialny w Dołujach, Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz.12.30. w niedzielę 20 listopada , którą celebrował będzie O. Franciszkanin z Dobrej  
 7. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                               W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła,
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, biskup w Tours;
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
Comments are closed.