Ogłoszenia duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 08.11.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII niedziela zwykła 08.11.2020r.

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.  Zbiórka do puszek na Fundusz Organizacji „Kościół w potrzebie”.
 2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz.  18:00.
 4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej w Sali na plebanii.
 5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 6. Zapraszam codziennie o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy za zmarłych.  Wypominki można jeszcze składać do końca listopada. 
 7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 8. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Odpust Parafialny w Dołujach, Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św. o godz.12.30. w niedzielę 22 listopada , którą celebrował będzie ks. dr Wojciech Jaźniewicz Proboszcz w Bendargowie i wykładowca w seminarium w Szczecinie.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                               W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła,
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, biskup w Tours;
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
 • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.
Comments are closed.