Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 15.11.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII niedziela zwykła 15.11.2020r.

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
 2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
 3. W listopadzie zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, którą w formie wypominków odmawiamy codziennie o godz. 17.30, Wypominki można składać do końca listopada.
 4. Przyszła niedziela to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed adwentem. W naszej parafii będziemy przeżywać Odpust Parafialny.  Serdecznie zapraszam wszystkich parafian  i gości do licznego udziału we Mszy św.  o godz. 12.30, którą celebrował będzie ks. dr Wojciech Jaźniewicz Proboszcz z Będargowa.
 5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 6. Do nabycia przy wyjściu z kościoła nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli,  Rycerz Niepokalanej, pamiątki: ślubu, I komunii św., chrztu, urodzin.
 7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
 8. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.
Comments are closed.