Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020r.

  1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. w Kościnie o godz: 16:00: Msza św. w Wąwelnicy; o godz: 17:00 Msza św. w Dołujach o godz: 18:00. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz: 17:30 
  3. Ojciec Święty udzielił prawa uzyskania przez cały listopad odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz, 12.00;  W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz: 17:00.   W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania.
  6. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
  7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  8.  Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia

Comments are closed.