Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI niedziela zwykła 01.11.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXI niedziela zwykła 01.11.2022r.

  1. W zakrystii lub na tace można składać kartki wypominkowe za zmarłych, za których będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad.
  2. We wtorek 01. Listopada  kościół wychwalać będzie Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę.
  3. W środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msza św. w Kościnie o godz: 16:00: Msza św. w Wąwelnicy; o godz: 17:00 Msza św. w Dołujach o godz: 18:00. Modlitwa wypominkowa za zmarłych codziennie o godz: 17:30 
  4. Ojciec Święty udzielił prawa uzyskania przez cały listopad odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz, 12.00;  W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz: 17:00.   W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00.
  6. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania.
  7. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
  8. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia
Comments are closed.