Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII niedziela zwykła 10.10.2021r.

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
  2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  3. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  4. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
  7. Kartki na wypominki są do wzięcia na stoliku z tyłu kościoła. Proszę o zaznaczenie na kartkach lub kopercie w którym dniu tygodnia listopadowego mają być czytane wypominki. Kartki przynosić można do zakrystii lub składać na tacę.
  8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma.
  9.  Bóg zapłać. za wszystkie ofiary składane na kościół.
  10. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru