Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 17.10.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 17.10.2021r.

  1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz: 17:30 na nabożeństwa różańcowe.
  3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  4. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w minioną niedzielę wyniosła 477,50 zł. Bóg zapłać!
  7. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc pół godz. przed Mszą św.  będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę, w kancelarii lub zakrystii.
  8. Ponownie zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej:  Niedzieli, Rycerza Niepokalanej i Gościa Niedzielnego.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.

                                                           W tym tygodniu patronują ,

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;                                                                                                                                                                                              – – w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.                                                                               

Comments are closed.