Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 26.09.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI niedziela zwykła 26.09.2021r.

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Jezus.
 2. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych. Weźmy do naszych dłoni różaniec, przychodźmy na nabożeństwa różańcowe. W Dołujach codziennie o godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza św.; w Kościnie we wtorek o godz. 16.30 o godz. 17.00 Msza św. w niedzielę o 10.30: w Wąwelnicy w czwartek  o godz. 16.30 o godz. 17.00 W niedzielę o godz. 9.00 Różaniec, Msza św. w niedzielę o godz. 9.30;  Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
 3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. pół godz. przed Mszą św. W pierwszy piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10.00,
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 17.30 Różaniec, Msza św. i po Mszy św.  spotkanie.
 6. Za tydzień  zmiana Tajemnic Różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W niedzielę poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św. na Mszy św. o godz. 12.30 w Dołujach. W związku z tą uroczystością spotkanie dzieci i rodziców w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 8. Dziękuję serdecznie za  wszelkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.    
 9. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Rycerza Niepokalanej.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

                                 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • 30 IX  – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
Comments are closed.