Ogłoszenia Duszpasterskie XXV niedziela zwykła 19 września 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie XXV niedziela zwykła 19 września 2021

  1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
  2. Kościół w Polsce obchodzi dziś 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  3. W środę 22 września 2021r. o godz. 18,00 Msza św. dla parafian i wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. W czwartek, piątek, sobotę nie będzie Mszy św. Intencje sprawowane będą na wyjeździe. Są jeszcze wolne miejsca.
  4. Dziękuje serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  5. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
  6. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.

                                     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
Comments are closed.