Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV niedzielę zwykłą 12.09.2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV niedzielę zwykłą 12.09.2021r.

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Zapraszamy dzieci i młodzież na wspólną Mszę Św. w sobotę  o godz: 18:00.
  2. Dzisiaj, o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji organizatorzy proszą o duchową łączność poprzez media.
  3. W poniedziałek (13 września) zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie o godz. 19.00 zostanie odpawiona Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim.
  4. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
  5. W środę 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  6. Zachęcam  jak zawsze do częstszego sięgania do prasy katolickiej. Niedzieli, GOŚCIA NIEDZIELNEGO. 
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny US.  Za ofiary złożone składam serdeczny Bóg zapłać
Comments are closed.