Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 16.10.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIX niedziela zwykła 16.10.2022r.

 1. Dziś mamy okazję spotkać się z Ojcem Piotrem Koźlakiem, redemptorystą oraz dyrektorem wydawnictwa Homo Dei, przeżywamy niedzielę dobrej taniej książki katolickiej, kazania podczas każdej Mszy św. wygłosi O. Dyrektor Piotr Koźlak a po Mszy św. będzie możliwość nabycia książki.
 2. Przeżywamy dziś dwudziestą dziewiątą niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
 3. Przypada dziś rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Z tej okazji można złożyć ofiarę do puszek Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia i wesprzeć stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 4. We wtorek (18 października) przypada święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia będziemy polecać w tym dniu w modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:30.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 3. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc pół godz. przed Mszą św.  będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na wypominki znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach na tacę lub w zakrystii.
 4. W pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach od 15–22 lutego 2023 r. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby przejść śladami Pana Jezusa. Są jeszcze wolne miejsca.
 5. Zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej:  Niedzieli, Rycerza Niepokalanej i Gościa Niedzielnego.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Daniela Ząbkiewicz lat 87 z Dołuj Wieczny odpoczynek…
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.
 8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.

                                                           W tym tygodniu patronują ,

– w czwartek 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;    – w sobotę 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.                                                                               

Comments are closed.