Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII niedziela zwykła 5.09.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII niedziela zwykła 5.09.2021

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
 2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
 3. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.
 4. W piątek o godz,18,00 Mszą św. rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. VII, VIII i dorosłych.
 5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. z klasy II i III
 6. W niedzielę 12 września br. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.
 7. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwai opieki świętych Patronów.
 11. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia
Comments are closed.