Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020r.

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Zapraszamy dzieci i młodzież na wspólną Mszę Św. w piątek o godz: 18:00.
  2. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz: 12:30 spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.
  3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
  4. We  wtorek 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
  5. We czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  6. W piątek zapraszam na spotkanie po wieczornej Mszy św. udających się na pielgrzymkę do Częstochowy.
  7. W sobotę 19 września św. Mateusza.
  8. Zachęcam  jak zawsze do częstszego sięgania do prasy katolickiej. Niedzieli, GOŚCIA NIEDZIELNEGO. 
  9. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny US.  Za ofiary złożone składam serdeczny Bóg zapłać.
Comments are closed.