Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą 6.09.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą 6.09.2020r.

  1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  3. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Bogu „fiat” i wytrwała w nim do końca. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze.
  4. W piątek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. VII i VIII
  5. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. z klasy II
  6. Za tydzień w niedzielę 13 września w Kościnie przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie.  o godz. 19.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszam. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na nasz kościół a także za ofiary składane co miesiąc Bóg zapłać.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  10. Wszystkim Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia
Comments are closed.