Ogłoszenia duszpasterskie XXV niedziela zwykła 20.09.2020r.

1. Kościół w Polsce obchodzi dziś 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
  3. W czwartek 24 września 2020r. o godz. 4.30 Msza św. dla parafian i wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. W piątek i sobotę nie będzie Mszy św. Intencje sprawowane będą na wyjeździe.
  4. Zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu na spotkanie w środę o godz. 17.30.
  5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Elżbieta Kurowska lat 73 z Wąwelnicy odpoczynek…Msza św. za śp. Elżbietę w środę o godz. 14.30 w Wąwelnicy.
  6. Dziękuje serdecznie za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.