Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedziela zwykła 30.08.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedziela zwykła 30.08.2020r.

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
 2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. O godz: 8:00  Msza Święta, pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 5. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź św. od godz. 17.30. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w sobotę od godz: 10:00. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 7. Za tydzień niedziela miesięcznej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. 
 8. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach  24 – 26 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Wrocławia, Góra Świętej Anny, (nocleg) , i Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 300 złotych.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 10. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.  
 11. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
 13. Niech Pan Bóg nam błogosławi w nadchodzącym tygodniu nauki i pracy.
Comments are closed.