Ogłoszenia duszpasterskie XXI niedziela zwykła 23.08.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXI niedziela zwykła 23.08.2020r.

  1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
  2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.
  3. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  4. Za tydzień , podczas Mszy Św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas „0” i I.
  5. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  6. W środę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy łączą się na Jasnej Górze. Jest Ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Jakże wyraźnie prawda ta staje przed nami właśnie w tym miesiącu tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem, nad naszymi dziejami. Wraz z Matką Bożą – Królową Polski z nadzieją chcemy spoglądać w przyszłość. W naszej parafii w tym dniu będziemy  przeżywali Odpust w Wąwelnicy o godz. 16.30  Serdecznie zapraszam parafian i gości.
  7. W sobotę, 29 sierpnia, sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
  8. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach  24 – 26 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Wrocławia, Góra Świętej Anny, (nocleg) , i Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 300 złotych.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.
Comments are closed.