Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedziela zwykła 28.08.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXII niedziela zwykła 28.08.2022r.

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.
 2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8:00.  Serdecznie zapraszamy.
 3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 4. W czwartek będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
 5. W wtorek, po Mszy Św. wieczornej spotkanie ministrantów, na które serdecznie zapraszam.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.
 7. Objazd chorych i starszych osób w sobotę od godz: 10:00..
 8. Za tydzień niedziela miesięcznej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. 
 9. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach  22 – 24 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy Lichenia (nocleg), Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 350 złotych,
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 11. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.  
 12. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.