Ogłoszenia Duszpasterskie XXI niedziela zwykła 21.08.2022r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XXI niedziela zwykła 21.08.2022r.

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 
  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
  3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  4. W piątek 26 sierpnia czcimy Matkę Bożą Częstochowską. Tego dnia łączymy się duchowo ze swoją Matką na Jasnej Górze. Czarna Madonna staje przed naszymi oczyma w tym miesiącu, tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem i naszymi dziejami. W naszej parafii w tym dniu  będziemy przeżywali Odpust w Wąwelnicy o godz. 16.45. serdecznie zapraszam.
  5. W tygodniu Msze św. będą od środy o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.
  6. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach  22 – 24 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Lichenia (nocleg) i  Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 350 złotych.

W tym tygodniu patronują nam:

24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.

Comments are closed.