Ogłoszenia Duszpasterskie XX niedziela Zwykła 16.08.2020r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XX niedziela Zwykła 16.08.2020r.

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W tym tygodniu Msza św. od środy do soboty o godz. 18.00 niedziela bez zmian,
  3. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci  z Białorusi, Ukrainy. Ofiarodawcom dziękujemy.
  4. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma,
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.
  7. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.
Comments are closed.