Ogłoszenia Duszpasterskie XXI niedziela zwykła 27.08.2023r.

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  2. We wtorek przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.
  3. W piątek, 1 września, modlić się będziemy w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  4. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego codziennie przed każdą wieczorną Mszą Świętą.
  5. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobota miesiąca.  Z Sakramentu                                              Pojednania z Bogiem korzystajmy już od poniedziałku pół godz. przed Mszą św., W piątek od godz. 17.30. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. Za tydzień w niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych.  W sobotę zmiana Tajemnic Różańcowych dla męskiego różańca o godz. 18. 00
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
  7. Za wszystkie ofiary złożone na kościół, składam serdeczne Bóg zapłać.
  8. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli.
  10. Niech Pan Bóg wam błogosławi w nadchodzącym tygodniu.