Ogłoszenia duszpasterskie XX niedziela zwykła 15.08.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XX niedziela zwykła 15.08.2021 r.

  1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia  świata.
  2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  4. Zapraszam w każdą niedzielę na wspólną modlitwę Godzinkami do NMP. o godz. 7.40
  5. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci  z Białorusi, Ukrainy. Ofiarodawcom dziękujemy.
  6. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i inne czasopisma,
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.