Ogłoszenia duszpasterskie XIX niedziela zwykła 8.08.2021

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
  2. Szczecińska Piesza Pielgrzymka zbliża się  do Częstochowy. W piątek Pielgrzymi  na Jasnej Górze będą dziękować Bogu i Matce Najświętszej za     wszystkie dobrodziejstwa doznane w czasie pielgrzymowania.
  3. W tym tygodniu Msze św. będą od czwartku o godz. 18.00.
  4. W piątek 13 sierpnia, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie.  Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej,
  5. W sobotę  wspominamy św. Maksymiliana Marie Kolbego, franciszkanina, misjonarza w Japonii i męczennika z Auschwitz.
  6. W niedzielę za tydzień   15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W  czasie wszystkich Mszy św. będą poświęcone kwiaty,  zioła, zboże, warzywa i owoce przynieśmy je do świątyni by podziękować Panu Bogu za dar urodzaju i piękno przyrody.
  7. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci. Ofiarodawcom dziękujemy.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  10. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.