Ogłoszenia Duszpasterskie XXI niedziela zwykła 22.08.2021

Ogłoszenia Duszpasterskie XXI niedziela zwykła 22.08.2021

  1. Czas wakacyjnego odpoczynku dobiega końca. Wielu z nas jest także po urlopach. Wracamy do codziennych zajęć. Zastanówmy się nad minionym czasem.
  2. W tygodniu Msze św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.
  3. W wtorek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W czwartek 26 sierpnia czcimy Matkę Bożą Częstochowską. Tego dnia łączymy się duchowo ze swoją Matką na Jasnej Górze. Czarna Madonna staje przed naszymi oczyma w tym miesiącu, tak pełnym refleksji i narodowej zadumy nad naszym życiem i naszymi dziejami. W naszej parafii w tym dniu  będziemy przeżywali Odpust w Wąwelnicy o godz. 16.45. serdecznie zapraszam.
  5. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach  22 – 25 września br. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej (nocleg) Kraków Łagiewniki, Częstochowa z noclegiem. Chętnych na wyjazd proszę o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu 400 złotych.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.
Comments are closed.