Ogłoszenia duszpasterskie XXVII niedziela zwykła 04.10.2020r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przez cały październik zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17.30, Zapraszam do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. Dziś poświęcenie Różańców dzieciom przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszam dzieci  wraz z rodzicami na godz. 12.30. na tej Mszy św. zostaną poświęcone różańce, aby dzieci mogły modlić się na nich już w miesiącu październiku.
  4. W środę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w tym dniu odbędzie się modlitwa Różańcowa do granic. W naszym kościele parafialnym w Dołujach o godz. 13.45 zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 14,00 Msza św. w intencji Ojczyzny i o godz. 15,00 w Lubieszynie przy granicy odmówimy cztery tajemnice Różańca św. Wszystkich zapraszam w tym dniu na wspólnotową modlitwę.
  5. W przyszłą niedzielę po raz 20. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Jak co roku przeprowadzona zostanie do puszek przed Kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wiesława Podwyszyńska lat 66 ze Skarbimierzyc Wieczny odpoczynek…
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów..
  8. Wychodząc z kościoła  możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego. Rycerza Niepokalanej i innych pamiątek.
  9. Zbliża się miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Ministranci po Mszy św. będą rozdawać kartki na wypominki. Proszę o zaznaczenie na kartkach lub kopercie w którym dniu tygodnia listopadowego mają być czytane wypominki. Kościół będzie polecał w modlitwach naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na kościół w Dołujach.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.