Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII niedziela zwykła 1 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII niedziela zwykła 1 sierpnia 2021r.

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
  2. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu i Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  3. W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej..
  4. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 18.00 na zakończenie adoracji będzie udzielona komunia św,
  6. W tym tygodniu nie będzie Msze św. od poniedziałku  do sobota,  niedziela  bez zmian
  7. Dzisiaj zapowiedziana zbiórka do puszek Caritas zostanie przeprowadzona przy wyjściu z kościoła dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie.
  8. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary składane kościół parafialny a także za ofiary składane co miesiąc. Bóg zapłać.
  9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.
  10. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.

              NA GODNE PRZEŻYWANIE DNI SIERPNIOWYCH NIECH NAM WSZYSTKIM  BÓG  BŁOGOSŁAWI                                                                                                                                                                                                               

Comments are closed.