Ogłoszenia Duszpasterskie XVII niedziela zwykła 25.07.2021r.

1. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, opiekuna kierowców i podróżujących. W związku z tym po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Obchodzimy dzisiaj po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zapowiedziana zbiórka do puszek Caritas zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę 1 sierpnia.
  4. W poniedziałek (26 lipca) przypada liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności wobec naszych rodziców i dziadków.
  5. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcam do czytelnictwa prasy katolickiej.
  6. W tym tygodniu  Msza św. ślubna w sobota w Dołujach o godz.17.00 niedziela  bez zmian
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  8. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na kościół. Bóg zapłać.
  9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma religijne .
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.

W tym tygodniu patronują nam:

• 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów Ojcom Redemptorystom dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej Parafii. Bóg zapłać.