Ogłoszenia Duszpasterskie XVII niedziela zwykła 30.07.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XVII niedziela zwykła 30.07.2023r.

 1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia. Od 1 do 6 sierpnia trwać będą Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” Łk 1, 39. Z Polski udział w nich weźmie ok. 25 tysięcy młodzieży.
 3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. od poniedziałku do czwartku.
 4. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00. do 18.00. W I piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00.  Mszą św. o godz. 18.00
 6. W sobotę od 10.00 z posługą duszpasterską odwiedzę chorych.
 7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu potęgi Bożej. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 8. Parafialny Zespół Caritas jak co roku organizuje akcję „Plecak”. Można zabrać plecak i informację z przyborami szkolnymi jakie trzeba włożyć do plecaka dla dziecka od „ 0 – III, IV – VIII . Plecaki  będą  przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Akcja potrwa do końca sierpnia. Polecamy tę akcję dobroczynności Parafian!
 9. Za wszystkie ofiary złożone na kościół  składam serdeczne Bóg zapłać – niech Pan Wam we wszystkim błogosławi!
 10. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństw
 11.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

                                                    W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów;
 • Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów;
 • Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu;

Comments are closed.