Ogłoszenia Duszpasterskie Przemienienie Pańskie 06.08.2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. Niech nasze serca i wzrok będą utkwione w te sierpniowe dni w oblicze naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej!
  3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.
  4. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
  5. Za tydzień w niedzielę  13 sierpnia, przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie w Kościnie.  Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa z figurą Matki Bożej,
  6. CARITAS organizuje jak co roku przed rozpoczęciem roku szkolnego pomoc w formie: „Tornister pełen uśmiechu”. przybory szkolne dla dzieci. Ofiarodawcom dziękujemy.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

• Czwartek, 7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świecki założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny; szczególnie ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich;
  • Wtorek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia;
  • Piątek, 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

NA GODNE PRZEŻYWANIE DNI SIERPNIOWYCH NIECH WAM

WSZYSTKIM  BÓG  BŁOGOSŁAWI