Ogłoszenia Duszpasterskie XV niedziela zwykła 16.07.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie XV niedziela zwykła 16.07.2023r.

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania był dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. W tym tygodniu nie będzie Msze św. od poniedziałku do sobota, w sobotę będzie Msza św. ślubna w Dołujach o godz. 16.30,  niedziela  bez zmian
 3. Dziś, 16 lipca, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.
 4. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.
 6. Także w przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Rycerza Niepokalanej.
 9. Dziękuje za wszystkie ofiary składane na kościół . Bóg zapłać.
 10. Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy życzymy udanego, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
 11. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzę obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów.
 12. Gościom i Parafianom życzę dobrej niedzieli i tygodnia.
Comments are closed.